Yazıları

Neden bir yıllık süre zarfında bize tanınmış olan bu kısıtlı zihinsel, fiziksel ve ruhsal tazelenme zamanlarımız bu kadar taciz ediliyor, deformasyona uğratılıyor ve anlam kaybına uğruyor? Yıllık izinlerimizin sıklıkla kullanılmaya başlandığı dönem olan yaza girişte bu konuda yazmak ve belki de kendi etki alanım ölçeğinde konuya dair farkındalığı beslemek istedim.

Mavi Yakalı Performans Yönetimi

17 Şubat 2021 2030
Performans Yönetimi… Sanırım son dönemde iletişim halinde olduğumuz pek çok şirketin gündeminde olan ve gündemin ilk sıralardaki yerini daima koruyan bir konu başlığı. Gerek üretim gerekse de hizmet sektöründe faaliyet gösteren bu şirketler; adil, etkin, ölçülebilir, uygulanabilir...

Rocky Gibi İnsanlar

17 Şubat 2021 1914
Sylvester Stallone’nin Rocky filmlerinden birini izlediniz mi? İzleyenler için şu sahne tanıdıktır galiba... Filmin finaline yaklaşırken Rocky önemli bir boks maçına çıkar. Maçın ilk yarısında da tabiri caizse “temiz bir dayak yer.” Ancak yüzü gözü morarsa da kan revan içinde kalsa da Rocky Balboa mutlaka ayağa kalkar ve mücadeleye devam eder. Sonunda da genelde kazanan o olur.
Günümüz iş hayatında, CEO’lar, yönetim kurulu üyeleri, üst düzey yöneticiler ya da insan kaynakları profesyonelleri ile bir araya gelebildiğimiz ortamlarda dikkatimi çeken ortak bir söylem var. Hizmet ya da üretim, sektör ne olursa olsun, “Çalışanlarımızın beklentileri gün geçtikçe artıyor ve onları tatmin etmek artık daha güç!” yakınmasını kendilerinden duyabiliyorsunuz.