Yazıları

Hepimiz dünün dünyasında doğduk ve büyüdük. Ama yarınları yaşayabilmek için bugünün dünyasına uyum sağlamamız, değişime açık olmamız gerekiyor. Değişim ve dolayısıyla gelişim stres kavramını da beraberinde getiriyor. Önemli olan stres’i Çinlilerin deyimiyle ‘FIRSAT’ a dönüştürebilmek.

Yeni Yıl Mektubu

17 Şubat 2021 1801
Geleneksel YENİ YIL mektubumuzu özellikle bu yıl biraz geç gönderiyoruz, nedenini okuyunca siz de anlayacaksınız… Umarız keyifle okursunuz :) Önce 2016’ da yaşanmış 4 hikaye
Mavi yakalı çalışan profili her geçen yıl gelişiyor. Eski ‘alaylı’ lar yerine yeni ‘mektepliler’ gelmeye başladı. Ve üretim sahalarında daha sportif, modern, okuyan, medyayı takip eden, teknolojiyle arası iyi, sosyal, özgüveni yüksek bir Mavi yaka çalışan grubu oluştu. İşletmelerde bu yeni grubu nasıl yönetecekleri, motive edecekleri konusunda kafa yormaya başladılar.

Mutluluk İçin Mutsuzluk

17 Şubat 2021 1939
Siz de benim gibi sıkıldınız mı mutluluk edebiyatından? Sanki birileri karar vermiş hayattaki olumsuzları yok sayalım, ilan panolarında-dizilerde-sosyal paylaşımlarda  MUTLULUK - HEP MUTLULUK - DAİMİ MUTLULUK - ÖMÜR BOYU MUTLULUK söylemleri yayalım.